Berichten uit Lombok

Een kort bericht uit West Lombok, januari 2021:
We zijn begonnen met het verbeteren van arbeidsplaatsen en het oplossen van voedseltekorten in moeilijke tijden.

Fase 1 het uitzetten van planten, fruitbomen en struiken is gereed. Daarbij zijn planten gepoot die diep wortelen waardoor de aarde vastgehouden wordt en erosie wordt voorkomen. Een zo’n plant is de Djarak: de wortels gaan diep de grond in en geven meerdere keren per jaar een productie van noten waar meerdere soorten olie van gemaakt kunnen worden. Binnenkort gaan ze aan het werk met het bestrijden van erosie op vele plaatsen, het terugwinnen van land en het maken van nieuwe groenten en fruittuinen.

Ons team op Lombok heeft een nieuw poloshirt. De projectleden zijn er trots op. 

Oost Lombok
Bouw van het ziekenhuis:
Het ziekenhuis is gereed behalve dat de elektriciteitsmeter er nog steeds niet is geplaatst. De PLN (de provinciale elektriciteitsmaatschappij) is super traag met het afhandelen van de aanvraag en het bestellen van materialen in Jakarta. De hoop is nu dat in 3 weken de spullen geleverd worden en de meter geplaatst is.

P.S. De audit is inmiddels gereed en de rapportage is ingeleverd. De op- en aanmerkingen zijn verwerkt.